Ebben a lépcsőházban az az egyik különlegesség, hogy általában tárva-nyitva áll, bárki bemehet.
Nem véletlenül.
Egyrészt a falakon leírást találhatunk Ferencvárosról és annak nevezetességeiről, az Iparművészeti Múzeumról, a vsárcsarnokról, a Ráday utcáról, ráadásul korabeli fotókat is találunk ezekről a kerületi büszkeségekről. Mint egy mini kiállítás a kapualjban.
De nem ez vonzza be az embereket. Attila kíváncsiságát sem ez keltette fel, mielőtt megírta volna nekünk, hogy feltétlenül látogassunk el ide. A mágneses teret az udvar adja, a közepén egy korsós lánnyal. Szinte vonzza a tekintetet.
Miután megcsodáljuk a díszkutat, visszatérve a falhoz leírást is találunk róla. Ez alapján a ház egykori építtetője és tulajdonosa, özv. Vidák Lajosné készíttette az 1900-as évek körül. Az államosítással a ház központi tulajdonba került, majd a rendszerváltás után az önkormányzat kapta meg a tulajdonjogot rá. A szobor alkotója azonban ismeretlen.
A képek tanulsága szerint a hetvenes-nyolcvanas években az udvart, közepén a korsós lánnyal, még elvadult, buja növényzet uralta.
De lássuk a lépcsőházat is, hiszen mégiscsak erről szól a sorozat. Robosztus öntöttvas korlátok, több helyen felújításra szoruló részletek váltakoznak. Látszik, hogy a díszítések inkább csak a kapualjat érintették, de azt alaposan. Aprólékos, finom mintákat rajzolnak ki az apró mélyedések.